Provoz letiště

Naše modelářské letiště se nachází v řízeném okrsku vojenského letiště Praha Kbely. Zvláště proto jeho provoz musí respektovat platné předpisy, především letecký předpis ministerstva dopravy L2 , Doplněk X a je přímo upraven Koordinační dohodou s TWR letiště Kbely. Tyto pravidla jsou součástí Provozního řádu našeho letiště. Plánek letiště je součástí Provozního řádu.

Mapka


     

Základní podmínkou pro létání na letišti je dodržování Provozního řádu všemi účastníky provozu.

Toto platí nejen pro členy spolku, ale i pro hosty a návštěvníky.

Žádáme vás proto, abyste se seznámili s aktuálním zněním Provozního řádu, který je vyvěšen na letišti. Zde je možnost stáhnout Provozní řád a přečíst před příchodem na letiště.

Pokud máte zájem stát se členem našeho spolku, stáhněte si přihlášku a vyplněnou ji zašlete poštou nebo emailem na adresu spolku, případně ji vložte do schránky na letišti.

V případě, že se nechcete stát stálým členem, ale přesto byste si s námi občas rádi zalétali, máte i tak možnost. V omezené míře umožňujeme nečlenům létat jako „denní létání“, ale s povinností hlásit zahájení provozu na letiště Kbely. Cena 150,- Kč/ den. Více v provozním řádu. Přihláška k Dennímu létání je k dispozici ZDE.

 

Webkamera